آدرس   اصفهان ، میدان لاله ، خیابان زینبیه جنوبی ، روبروی پارک لاله ، موسسه خیریه مجتمع فاطمیه اصفهان                     تلفن: 14-34703011-031

معرفی کتاب زَبور نور

1397/02/10 - 11:44 -- editor

نویسنده: محمد رضا رمزی اوحدی 

انتشارات:سعید نوین

موجود در مخزن کتابخانه فاطمیه اصفهان

 

- (با اشاره به فصل نخست اثر درباره علل نوری خلقت امام عصر(عج) پیش از ولادت): فصل‌های دیگر این نوشتار درباره موضوعات جایگاه امام زمان(عج) نزد انبیای الهی گذشته، مرتبه این امام غایب(عج) در عصر رسول‌الله(ص) و روایات و احادیث ائمه اطهار(ع) درباره امام زمان(عج) در منابع اهل سنت نوشته شده است.

- امام زمان(عج) پس از ظهور هشت ماه طول می‌کشد که مدیریت دنیا را در دست بگیرد، در کتاب زبور نور به چگونگی دقایق و ظرایف امامت حضرت مهدی(عج) در مدیریت دنیا، مباحث اقتصادی، مسایل سیاسی و حتی شکل هندسی ساختمان‌ها تا شهادت ایشان پرداخته شده است. همچنین در این اثر با بهره‌مندی از نظر و بینش آیت‌الله شاه‌آبادی، علامه طباطبایی و آیت‌الله آملی، مباحثی نظیر چگونگی تشرف، فرزندان و طول عمر حضرت مهدی(عج) بر اساس دلایل عقلی تشریح می‌شوند. در حقیقت، محتوای این کتاب، هیچ جای خالی و سوال بی‌پاسخی را در ذهن مخاطب به جا نمی‌گذارد.

- محتوای این اثر می‌کوشد تا هرچه را در ذهن انسان درباره امام عصر(عج) است، حتی به شکل موجز پاسخ دهد. تاکنون کتاب‌های متعددی درباره امام مهدی(عج) نوشته شده، اما کمتر کتابی به نحوه حکومت‌داری امام(عج) در دنیا و نیز ویژگی‌های جسمانی و طبی افراد در هنگام ظهور پرداخته است. در حقیقت، مباحث این کتاب ابعاد گوناگون امامت عصر(عج) و شرایط دنیا را به طور منسجم تشریح می‌کند که تاکنون در حوزه پژوهش و بازار نشر جای چنین کتابی خالی بود.

- بر اساس حدیث امام صادق(ع) تا پیش از ظهور امام عصر(عج) بشر تنها به دو باب از ابواب علوم دست خواهد یافت، اما با ظهور دوازدهمین وصی خداوند بر زمین، 25 باب از از ابواب علوم بر بشر گشوده می‌شود. بر پایه این حدیث، درمان برخی بیماری‌های صعب‌العلاج نظیر سرطان در هنگام ظهور مانند درمان بیماری سرماخوردگی آسان خواهد شد.

- در روایات ائمه(ع) آمده است که در دوران پس از ظهور امام عمر آدمی بسیار افزایش خواهد یافت، به طوری که افراد، نسل هزارم خود را خواهند دید و سپس از دنیا می‌روند.

دسته بندی: 

کاربران آنلاین

هم اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.