آدرس   اصفهان ، میدان لاله ، خیابان زینبیه جنوبی ، روبروی پارک لاله ، موسسه خیریه مجتمع فاطمیه اصفهان                     تلفن: 14-34703011-031

گزارش لحظه به لحظه از ازدواج حضرت زهرا

1398/05/12 - 12:05 -- manager

 

گزارش لحظه به لحظه از ازدواج حضرت زهرا (سلام الله علیها(

مولف محمد رضا انصاری 

ناشر کتاب دلیل ما 

تعداد صفحات 88صفحه 

رده کتاب :1387گ 885الف973/297

مکان:کتابخانه فاطمیه اصفهان

«هنگام برگزاری مراسم عروسی علی و زهرا علیهماالسلام در آسمان‌ها، خداوند به جبرئیل دستور داد تا در زمین و کوه‌ها و دریاها ندا دهد و ملائکه را کنار بیت المعمور جمع کند و همه بر گِرد درخت طوبی حلقه زنند.

هنگامی که تمام ملائکه آنجا جمع شدند عرض کردند: پروردگارا، ما چیزی نمی‌دانیم مگر آنچه تو به ما آموخته‌ای؛ چرا که تو عالم و حکیم هستی! خداوند فرمود: «من از شما می‌خواهم تا نظاره‌گر ازدواج طاهر با طاهره و صادق با صادقه باشید». ملائکه تسبیح و تقدیس و تحلیل پروردگار گفتند.

آنگاه پروردگار به جبرئیل دستور داد تا درهای جهنم را ببندد و درهای بهشت را بگشاید. سپس به رضوان دستور داد بهشت را تزیین کند.

رضوان بیت المعمور را با پارچه‌های عبقری و استبرق زرد و دیبای سبز و سرخ و مشکی زینت کرد، و سپس درخت‌ها و نهرها و قصرها و اتاق‌های بهشتی را تزیین نمود.

آنگاه خداوند به غلامان بهشتی دستور داد تا در هر قصری خیمه‌ای بر پا کنند و در هر اتاقی حجله‌ای بسازند و سپس در حجله‌ها بنشینند.»

 

 

 

 

 

دسته بندی: 

کاربران آنلاین

هم اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.